פירות יבשים

בטח שמעתם שאכילת פירות יבשים זה בריא. אבל האם אי פעם תהיתם למה? ובכן, הנה רק כמה סיבות לכך שאכילת פירות יבשים היא כל כך נהדרת עבור הגוף שלך:

הפירות היבשים הם מקור טוב לסיבים

פירות יבשים הם מקור מצוין לסיבים. הסיבים עוזרים לשמור על בריאות מערכת העיכול, לשמור על רמות כולסטרול תקינות בגוף ורמות הסוכר בדם, כמו גם לשמור על תחושת שובע לאורך זמן.

הוא מכיל גם נוגדי חמצון הנלחמים בנזק חמצוני הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים. פירות יבשים הם דרך מצוינת לקבל את המינון היומי של ויטמינים ומינרלים. הוא מכיל גם נוגדי חמצון הנלחמים בנזק חמצוני הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים.

נוגדי חמצון הם מולקולות המנטרלות רדיקלים חופשיים, שהם מולקולות לא יציבות הפוגעות בתאים. נוגדי חמצון מגנים על התאים מפני נזקי רדיקלים חופשיים, שעלולים להוביל להזדקנות מוקדמת ולמחלות אם לא בודקים אותם. נוגדי החמצון החזקים ביותר נמצאים בפירות וירקות – ופירות יבשים מכילים הרבה משניהם!

פירות יבשים עוזרים לשמור על רמות כולסטרול תקינות בגוף. פירות יבשים מכילים פקטין, סיב מסיס הנקשר לכולסטרול ומוביל אותו אל מחוץ לגוף. פירות יבשים הם מקור טוב לסיבים מסיסים. סיבים מסיסים חשובים לשמירה על רמות כולסטרול תקינות בגוף. פירות יבשים הם דרך מצוינת לקבל מנה טובה של ליקופן, אחד מנוגדי החמצון החזקים ביותר שנמצאים בטבע.

ליקופן מגן מפני נזקי עור הקשורים לשמש כגון הזדקנות מוקדמת וסרטן העור

ליקופן הוא נוגד חמצון רב עוצמה שנמצא בעגבניות ובפירות אדומים אחרים. ניתן למצוא אותו גם בפירות יבשים, מה שהופך אותו למושלם עבור מי שרוצה לקבל את המנה היומית של ויטמינים ומינרלים מבלי לאכול שקית שלמה של תפוחים בבת אחת.

פירות יבשים מכילים ליקופן, המסייע בהגנה מפני נזקי השמש על ידי מניעת הרדיקלים החופשיים מלפגוע בתאי העור שלך.

ליקופן הוא פיגמנט קרוטנואיד המצוי בפירות וירקות אדומים. זה לא אותו דבר כמו בטא-קרוטן, אבל יש לו כמה תכונות דומות. הוכח כי ליקופן מגן מפני סרטן הערמונית, והוא מגן מפני נזקי עור הקשורים לשמש כגון הזדקנות מוקדמת וסרטן העור

ליקופן ממלא תפקיד חשוב בהיבטים רבים של בריאות האדם, כולל בריאות העין, מניעת מחלות לב וכלי דם וניהול בריאות העצם, תפקוד/התפתחות המוח במהלך ההריון.

אז הנה: ארבע סיבות מדוע כדאי לאכול יותר פירות יבשים. זה לא רק טוב לבריאות שלך; זה גם יכול לעזור לך להיראות צעיר יותר ולהרגיש טוב יותר עם עצמך!

לפרטים נוספים : פיצוחי קליפורניה